בדיקת ינשוף

בשנים האחרונות, אחת הדרכים השכיחות בהן משטרת ישראל יכולה לזהות נהגים אשר חשודים בנהיגה בשכרות היא באמצעות בדיקת ינשוף.

אם חלילה נתפסת על ידי משטרת ישראל בעת נהיגה בשכרות, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין אשר מתמחה בדיני תעבורה בלבד. משרד עו"ד עידן לוי עוסק בדיני תעבורה בלבד ובעל ניסיון רב בדין הפלילי. לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני, ללא כל התחייבות מצידך, ניתן ליצור עימנו קשר ב – 052-3002002 ונשמח לעמוד לרשותך.

מהי בדיקת ינשוף?

בדיקת ינשוף היא אחת הדרכים בהן שוטרי משטרת ישראל יכולים לזהות נהגים אשר חשודים בעבירה של נהיגה בשכרות. במהלך הבדיקה אשר מבוצעת על ידי שוטר אשר הוסמך לנושא, הנהג החשוד מתבקש לנשוף לתוך המכשיר שתי נשיפות ארוכות של 1 ליטר אוויר.

על פי פקודת התעבורה, הכמות המותרת היא 240 מיקרוגרם אלכוהול ב – 1 ליטר אוויר נשוף לנהגים ותיקים ו – 50 מיקרוגרם אלכוהול ב – 1 ליטר אוויר נשוף לנהגים חדשים, נהגים עד גיל 24 או נהגים מקצועיים (רכבים ציבוריים, משאיות וכדומה).

על פי החוק, נהגים אשר כמות האלכוהול בדמם תהיה גדולה יותר או נהגים אשר סירבו לביצוע בדיקת הינשוף – הם נהגים אשר חשודים בנהיגה בשכרות וצפויים לעונשים הקבועים בחוק.

חשוב לציין כי במקרה של חשד לנהיגה בשכרות, השוטרים יכולים לבצע לא רק בדיקת ינשוף אלא גם בדיקת מאפיינים אשר תחזק את החשדות נגדך – לרוב, מומלץ לסרב לבדיקה זו, משום שעל פי חוק סירוב לבדיקת מאפיינים לא יכולה לשמש ראיה נגד הנהג.

כיצד ניתן לתקוף את בדיקת הינשוף של משטרת ישראל?

לכאורה, בדיקת הינשוף היא בדיקה מדעית אשר משקפת את מצב הנבדק – אך, בפועל ההיפך הוא הנכון!

לעיתים קרובות, עורך דין אשר מתמחה בדיני תעבורה, יוכל לתקוף את בדיקת הינשוף או לטעון לכשלים מהותיים במהלך הבדיקה (בדיקה שלא בוצעה על פי הסטנדרטים הנכונים, מכשיר שאינו עבר כיול מתאים וכדומה) אשר יובילו לזיכוי מוחלט מהאישום הפלילי.

לסיכום, בדיקת הינשוף היא בין השיטות העיקריות בהן משטרת ישראל מאבחנת נהגים אשר חשודים בנהיגה תחת אלכוהול.

משרד עו"ד עידן לוי בעל ניסיון רב בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות תעבורה החל מעבירות של נהיגה בשכרות ועד תאונות דרכים, מהירות וכדומה. הניסיון הרב שצברנו, מאפשר לנו לבחון את הסיטואציה בעיניים משפטיות ולהעניק לך ייעוץ, ייצוג והגנה משפטית ממוקדת מטרה.

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני, ללא כל התחייבות מצידך, ניתן ליצור עימנו קשר ב- 052-3002002 ונשמח לעמוד לרשותך.

לתיאום פגישת יעוץ צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן