הסבת דו"ח תנועה

הסבת דו"ח תנועה

במצב דברים בו, בוצעה עבירת תנועה ברכב שבבעלותנו על ידי נהג אחר, ונשלח אלנו דו"ח, החוק מאפשר הסבת הדו"ח לנהג שביצע את העבירה בפועל.

במקרה זה, אין לשלם את הקנס ויש לדווח על הנהג שנהג ברכב בעת ביצוע העבירה תוך 90 ימים.

ניתן לעשות זאת באופן מקוון באתר מרכז פניות נהגים וכן לשלוח את הטפסים שיפורטו בדואר רשום

לבקשה יש לצרף את המסמכים הבאים:

  • הצהרה של הנהג שהחזיק ברכב בעת ביצוע העביר, עדיף שהדבר יעשה בתצהיר חתום על ידי עורך דין, כמו כן יש לצרף צילום של רישיון הנהיגה שלו.

 

  • הצהרה של בעל הרכב הכוללת הודאה שהוא לא נהג ברכב הרשום בעת ביצוע העבירה.

 

על אף שמדובר בפרוצדורה פשוטה יחסית, ישנן השלכות, לעיתים כבדות משקל בעבירות שונות ולכן אין לוותר על ייעוץ עורך דין מיומן אשר בקיא בדיני התעבורה,

.

מקרים בהם הנהג שביצע את העבירה ברכב, לא מודה בביצוע העבירה ולא מוכן שהדוח יוסב על שמו, מסיבות כאלה או אחרות. עורך דין תעבורה יגיש בקשה להישפט על הדוח וישלח זימון לנהג שביצע את העבירה ובבית המשפט יוכיח את זהות הנהג בפועל.

 

הסבת דו"ח תאגיד לאדם פרטי

דו"ח תעבורה מסוג ברירת קנס, לרכב הרשום על שם תאגיד, שיעור הקנס הקבוע לעבירה יהיה פי ארבעה מהשיעור שנקבע לאותה העבירה בצו עבירות הקנס.

ניתן להגיש בקשה להסבת דוח על שם הנהג -העובד תוך 90 ימים ממועד המצאת הדוח המקורי ולא לשלם את הקנס.

יש לצרף לבקשה

  • הצהרה של הנהג מחזיק ברכב המעיד שהוא נהג ברכב במועד ביצוע בעבירה. בתצהיר יציין הנהג את מס' הדוח, מס' תעודת הזהות, מספר רישיון הנהיגה ואת צילום רישיון הנהיגה שלו, יש לערוך את התצהיר אצל עורך דין.

 

  • במצב בו לא ניתן לשלוח את התצהיר הנזכר לעיל, ניתן לשלוח מסמך החתום על ידי קצין בטיחות, מנהל תחבורה או ממונה בכיר, בחברה המוכיח את זהות הנהג ברכב בעת ביצוע העבירה בצירוף מסמך תומך במצעד את פרטי הנהג בפועל/המחזיק ברכב במועד העבירה.

לאחר הסבת הדו"ח לעובד יופחת הסכום לגובה הקנס המקורי על פי צו עבירות הקנס.

 

עידן לוי, עורך דין תעבורה בחיפה, מומחה עבירות נהיגה בשכרות, תאונות דרכים קטלניות, תאונות דרכים, נהיגה ללא רישיון, הסבת דוחות מכל סוג, שימוע וביטול פסילה מנהלית ועוד.

 

לתיאום פגישת יעוץ צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן