ייצוג אסירים- עתירות אסירים

עתירות אסיר

מחובתו של שב"ס להקפיד על איכות חייהם של כל אסיר על פי החוק, מתן טיפולים רפואיים ככל שהאסיר זקוק להם, ביקורים משפחתיים, ארוחות, הפסקות ועוד, אי-הקפדה על אי אילו מן הכללים, הרי שזכותו של האסיר לעתור על כך.

כל אסיר או עצור רשאי להגיש עתירה נגד רשויות המדינה ובעלי תפקידים, בנוגע למאסרו או מעצרו. כך למשל עתירת אסיר לצורך יציאה לחופשה, עתירה בגין מניעת התייחדות, עתירה בגין החלטות שירות בתי הסוהר בנוגע לתנאי המאסר, עתירה לקבלת טיפול רפואי או נפשי, עתירה כנגד החלטתה של וועדת השחרור המוקדם.

העתירה מוגשת לבית המשפט המחוזי שבאזור שיפוטו נמצא בית הסוהר בו מוחזק האסיר –  בית המשפט ייעזר במבחני הסבירות והמידתיות אשר נקבעו בפסיקה כדי לבקר את החלטת הרשות בעניינו של האסיר.

עורך דין מיומן ובקיא בתחום ישפיע רבות על הצלחתה של עתירה וזאת באמצעות הידע והניסיון שרכש. לא כל שכן, רצוי להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי עוד בשלב הראשוני בו יוכל העורך דין לבחון את סיכויי העתירה ולהימנע מעתירות סרק.

ערעור על עתירה

ניתן לערער על החלטת בית המשפט המחוזי יפנה לבית המשפט העליון לקבלת רשות ערעור, תוך 30 ימים מיום ההחלטה (אם ניתנה בפני האסיר) או מהיום שהומצאה לו ההחלטה (אם ניתנה שלא בפניו(.

למשרדנו ניסיון בעתירות אסירים, מוזמנים לפנות בכל שאלה בכל עת, במייל או בטלפון.

לתיאום פגישת יעוץ צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן