כמה נקודות זה שלילה של רישיון נהיגה?

שיטת הניקוד אשר נאכפת על ידי משרד הרישוי, מפרטת את מספר הנקודות והסנקציות אשר מוטלות על הנהג. באופן כללי, צבירה של יותר מ – 36 נקודות עלולה להוביל לא רק לקנסות כספיים וקורס "נהיגה מונעת" אלא גם לפסילה מנהלית לתקופה קצובה או שלילה של רישיון הנהיגה בפועל.

משרד עו"ד עידן לוי עוסק במתן ייצוג משפטי במגוון רחב של עבירות תנועה (החל מנהיגה במהירות מופרזת ועד נהיגה בשכרות). הניסיון הרב שצברנו, מאפשר לך לייצג את האינטרסים שלך מול כלל הגורמים ולפעול בצורה אקטיבית למניעת שלילת רישיון הנהיגה שלך. לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני, ניתן ליצור עימנו קשר ב – 052-3002002 ונשמח לעמוד לרשותך.

כמה נקודות הן שלילה של רישיון נהיגה?

על פי פקודת התעבורה, שיטת הניקוד בישראל פועלת על פי עקרון של צבירת נקודות שליליות לחובתו של הנהג.

שיטת הניקוד בישראל מבחינה בין עבירות תנועה קלות אשר עלולות להתרחש לכל אחד מאיתנו (חוסר תשומת לב, שימוש בנייד וכדומה) לבין עבירות תנועה חמורות במיוחד (נהיגה בשכרות, נהיגה ללא רישיון וכדומה) – עם זאת, חשוב לציין כי כל אחד מאיתנו עלול לעבור את רף צבירת הנקודות ולהסתבך מול משרד הרישוי.

נכון להיום, שיטת הניקוד בישראל כוללת 4 מדרגות:

מספר הנקודות התקפות אמצעי התיקון הודעת רשות הרישוי
12-22 קורס בסיסי בנהיגה נכונה ובסופו מבחן הזמנה להדרכה בנהיגה נכונה
24-34
  • קורס בסיסי בנהיגה נכונה ובסופו מבחן
  • קורס מתקדם (ייעודי) בנהיגה נכונה ובסופו מבחן
הזמנה להדרכה בנהיגה נכונה
36 ומעלה פסילת רישיון נהיגה ל-3 חודשים פסילה מהחזיק רישיון נהיגה
36 (פעם שניה תוך 6 שנים)
או
72 נקודות בתנאים המפורטים לעיל
פסילת רשיון נהיגה ל-9 חודשים

  • עמידה בבדיקות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים
  • עמידה במבחן נהיגה עיוני (תאוריה)
  • עמידה במבחן נהיגה מעשי
פסילה מהחזיק רישיון נהיגה

 

 

חשוב לציין כי על פי שיטת הניקוד, אין שום הבדל בין נהג צעיר לבין נהג ותיק אשר צבר 36 נקודות או יותר – בכל אחד מהמקרים, הנהג צפוי לשלילה של רישיון הנהיגה.

לסיכום, אם רישיונך נשלל על ידי משרד התחבורה, מומלץ לפנות אל עורך דין אשר מתמחה בדיני תעבורה לקבלת ייעוץ ראשוני בנושא. עורך דין אשר מתמחה בדיני תעבורה יוכל לפעול בצורה אקטיבית לצמצום מספר הנקודות הרשומות לחובתך על ידי כפירה בהאשמות שהוצגו נגדך, מחיקת נקודות תעבורה או הגעה להסדר טיעון מקל אשר ישאיר את רישיון הנהיגה בידך.

משרד עו"ד עידן לוי עוסק בייצוג משפטי והגנה על חשודים ונאשמים בעבירות תנועה. הניסיון הרב שצברנו, מאפשר לנו לייצג את האינטרסים שלך ולפעול ברגישות ובנחישות עד להשגת היעד. לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני, ללא כל התחייבות מצידך, ניתן ליצור עימנו קשר ב- 052-3002002 ונשמח לעמוד לרשותך.

לתיאום פגישת יעוץ צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן