מה העונש על נהיגה ללא רישיון או נהיגה עם רישיון לא בתוקף?

מה העונש על נסיעה עם רישיון לא בתוקף

נהיגה ללא רישיון

נהיגה ללא רישיון היא עבירת תעבורה שכיחה ונפוצה. ישנן כמה סיטואציות המוגדרות על פי חוק, ובהתאם לסעיף 10 לחוק התעבורה, המוגדרות כנהיגה ללא רישיון:

  • נהג אשר יש לו רישיון נהיגה אך אינו בתוקף, , לא חידש רישיונו בזמן, או נמצא במסגרת פסילת רישיון.
  • כך גם נהג בעל רישיון לכלי רכב מסוים אשר נתפס נוהג על רכב מסוג אחר.
  • נהג אשר נתפס נוהג ברכב מבלי שעבר את מבחני הרישוי, ואין בידו כלל רישיון נהיגה.

קיימת אבחנה בחוק בין סוגי הנהגים כפי שהוזכרו, והענישה משתנה בהתאם לסוג הנהג, העונש החמור ביותר ייגזר על נהג בלתי מורשה לנהיגה.

דברו איתנו

052-3002002phone
במיילpencil  

אי חידוש רישיון בזמן

נהיגה בלי רישיון תקף לתקופה של עד 6 חודשים תוביל לקנס כספי. לעומת זאת נהיגה ללא רישיון תקף מעל 6 חודשים תגרור זימון לבית המשפט. נהג הנמצא נוהג ללא רישיון בתוקף בתקופה של למעלה משנה, יצטרך לחזור ולבצע את תהליך קבלת רישיון, מבחן התאוריה ומבחן המעשי.

נהיגה בכלי רכב השונה מזה המותר על פי הרישיון

נהג הנמצא נוהג על כלי רכב אשר אין בידו רישיון נהיגה מתאים, מוגדר הנושא כעבירה חמורה. ברוב המקרים, העונש הינו שלילת רישיון, שלילה על תנאי לתקופה נוספת וקבלת קנס כספי.

נהיגה ללא קבלת רישיון

המצב החמור ביותר הוא נהג אשר נמצא נוהג ברכב, כאשר מעולם לא קיבל רישיון נהיגה. בית הדין לתעבורה מתייחס בחומרה יתרה לעבירה זו. נהג חסר ניסיון, מיומנות או הכשרה, עשוי לגרום בנהיגתו לנזק כבד. העונש במצבים אלו עשוי להיות מאסר לתקופה מקסימאלית של שנתיים בפועל, לצד שלילת רישיון עתידי, לתקופה מינימאלית של שלושה חודשים.

 

חשוב לדעת נהג הנמצא נוהג ללא רישיון כלל, ללא רישיון בתוקף או ללא רישיון מתאים לכי הרכב בו הוא נוהג, חברות הביטוח לא מכסות מצבים אלו במקרה וחלה תאונה.

משרדנו מעניק ליווי וסיוע משפטי לנהגים אשר נמצאו אשמים בביצוע עבירה נהיגה ללא רישיון.
בכל שאלה בכל שעה מוזמנים ליצור איתנו קשר במייל או בטלפון.

לתיאום פגישת יעוץ צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן