מחיקת נקודות תעבורה

שיטת הניקוד היא אמצעי המעקב, הזיהוי והענישה העיקרי שעליו מתבססים במשרד התעבורה.

משרד עו"ד עידן לוי עוסק במתן ייעוץ משפטי, ייצוג והגנה על חשודים ונאשמים במגוון רחב של עבירות תנועה בפריסה ארצית. אם יש לך נקודות שמסכנות את הרישיון שלך, זה הזמן ליצור עימנו קשר ב – 052-3002002. במהלך השיחה הראשונית, נוכל לבחון את הסיטואציה ולבדוק אפשרות לביטול, הסבה או מחיקה של נקודות תעבורה במשרד הרישוי.  

אחרי כמה זמן נמחקות נקודות התעבורה?

באופן כללי, שיטת הניקוד אשר נהוגה בישראל, מהווה פתרון יעיל לאיתור של עברייני תנועה סדרתיים. על פי השיטה, צבירת נקודות רבה מובילה לא רק לסנקציות כספיות (קנסות) אלא גם סנקציות מנהלתיות במטרה להשפיע על הנהג, לשפר את דרך התנהלות ולשמור על בטיחותו ובטיחות הנוסעים או הולכי הרגל אשר נמצאים בכבישי ישראל.

חשוב לציין כי על פקודת התעבורה, נקודות התעבורה נמחקות בצורה אוטומטית אם הנהג צבר עד 10 נקודות תעבורה ולא ביצע עבירות נוספות במהלך שנתיים. אם הנהג צבר נקודות נוספות בגין עבירות תנועה קיימים מספר אמצעי תיקון אשר מאפשרים לו לפתוח דף חדש מול משרד הרישוי:

מספר הנקודות התקפות אמצעי התיקון הודעת רשות הרישוי
12-22 קורס בסיסי בנהיגה נכונה ובסופו מבחן הזמנה להדרכה בנהיגה נכונה
24-34
  • קורס בסיסי בנהיגה נכונה ובסופו מבחן
  • קורס מתקדם (ייעודי) בנהיגה נכונה ובסופו מבחן
הזמנה להדרכה בנהיגה נכונה
36 ומעלה פסילת רישיון נהיגה ל-3 חודשים פסילה מהחזיק רישיון נהיגה
36 (פעם שניה תוך 6 שנים)
או
72 נקודות בתנאים המפורטים לעיל
פסילת רשיון נהיגה ל-9 חודשים

  • עמידה בבדיקות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים
  • עמידה במבחן נהיגה עיוני (תאוריה)
  • עמידה במבחן נהיגה מעשי
פסילה מהחזיק רישיון נהיגה

איך למחוק נקודות תעבורה בצורה אקטיבית?

לעיתים קרובות, הדרכים העיקריים בהן עורך דין תעבורה יכול למחוק נקודות תעבורה בצורה אקטיבית הן:

  • ביטול הענישה – ישנן מקרים בהם עו"ד יכול להגיש בקשה לביטול העונש והנקודות אשר נלוות לו.
  • שינוי העבירה – במקרים רבים, עו"ד יכול לטעון כי העבירה שבוצעה בפועל היא לא העבירה אשר מיוחסת לנהג.  במקרים בהם הטענות מתקבלות, ניתן להתמודד עם עבירת תנועה פחות חמורה אשר גוררת רישום מצומצם יותר של נקודות תעבורה.
  • הסדר טיעון מקל – זה כבר לא סוד, שרוב עבירות התעבורה נגמרות בהסדר טיעון בין הנהג התביעה המשפטית. במקרים רבים, ניתן להגיע להסדר טיעון מקל אשר "ימתיק" את העונש הצפוי לנהג.
  • מקרים מיוחדים – ישנם מקרים מיוחדים אשר ניתן לטעון אותם בבית המשפט (לדוגמא, נהג אשר פרנסתו תלויה ברישיון הנהיגה, נהג אשר ביצע עבירת תנועה בסמוך לתקופת המחיקה האוטומטית) ומאפשרים לנהג להתמודד עם ענישה מופחתת הרבה יותר מהצפויה על פי חוק.

נהגים אשר צברו מספר רב של נקודות תעבורה וצפויים לפסילה מנהלית של רישיון הנהיגה, עמידת בבדיקות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועמידה במבחן נהיגה עיוני/מעשי יכולים להגיש בקשה למחיקת נקודות תעבורה בצורה אקטיבית על ידי עורך דין תעבורה אשר מלווה אותם בתהליך.

משרד עו"ד עידן לוי בעל ניסיון רב בייעוץ, הגנה וייצוג על חשודים ונאשמים בעבירות תנועה בפריסה ארצית. הניסיון הרב שצברנו, מאפשר לנו לייצג את האינטרסים שלך מול כלל הגורמים בהליך המשפטי ולמצוא פתרונות מחוץ לקופסא אשר ישאירו לך את רישיון הנהיגה ביד.

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני, ללא כל התחייבות מצידך, ניתן ליצור עימנו קשר ב- 052-3002002 ונשמח לעמוד לרשותך.

לתיאום פגישת יעוץ צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן