נהיגה בשכרות בפעם השלישית

על פי פקודת התעבורה, נהיגה בשכרות היא אחת העבירות החמורות ביותר – קל וחומר, כאשר הנהג החשוד בביצוע עבירת נהיגה בשכרות חשוד בפעם השלישית.

כחלק ממדיניות המאבק בתאונות דרכים, בתי המשפט נוקטים ביד קשה כנגד נהגים אשר חשודים בנהיגה בשכרות בפעם השלישית. העונש הצפוי לנהגים אשר נתפסים על נהיגה בשכרות בפעם השלישית ואילך יכול להיות כרוך בפסילה מנהלית, קנס כספי ואף מאסר בפועל.

אם משטרת ישראל תפסה אותך במהלך נהיגה בשכרות בפעם השלישית, חשוב מאוד לנתח את הסיטואציה שנוצרה בעיניים משפטיות ולתכנן אסטרטגיית פעולה אשר תעניק לך את ההגנה המקסימלית. לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני מעו"ד עידן לוי, ללא כל התחייבות מצידך, ניתן ליצור עימנו קשר ב – 052-3002002 ונשמח לעמוד לרשותך.

מהי המשמעות של נהיגה בשכרות בפעם השלישית על פי החוק?

בתי המשפט בישראל רואים את עבירת הנהיגה בשכרות בחומרה יתרה – קל חומר, כאשר מדובר על נהיגה בשכרות בפעם השלישית.

אין עוררין כי נהגים אשר נתפסו בנהיגה תחת השפעת אלכוהול בפעם השלישית, מסכנים את עצמם, מסכנים את הנוסעים שנמצאים איתם באותו רכב ומסכנים את הסביבה החיצונית (הולכי רגל או נהגים אחרים) בנהיגה תחת גילופין. כתוצאה מכך, העונש על נהיגה בשכרות בפעם השלישית יכול להיות מחמיר מאוד.

המחוקק קבע רף ענישה מינימלי אשר כולל פסילה לתקופה של 24-50 חודשים או פסילה לצמיתות, קנס כספי, מאסר על תנאי או מאסר בפועל.

חשיבות הייצוג המשפטי בעבירות נהיגה בשכרות בפעם השלישית

מניסיוננו, ישנה חשיבות עצומה בקבלת ייעוץ וייצוג משפטי בעבירות נהיגה בשכרות בפעם השלישית. עבירות נהיגה בשכרות (קל וחומר בפעם השלישית) טומנות בחובן השלכות ארוכות טווח ועונשים קשים במיוחד החל מפסילה מנהלית ועד, קנסות כספיים ומאסר בפועל.

בכל מקרה של נהיגה בשכרות בפעם השלישית, מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני תעבורה אשר יבחן את חומרי החקירה בעיניים משפטיות ויוכל לבנות אסטרטגיית פעולה אשר מותאמת למצבו של הנהג. לעיתים קרובות, ייצוג משפטי איכותי בעבירות נהיגה בשכרות יכול להיות ההבדל בין עונש קשה במיוחד אשר ילווה אותך לאורך שנים רבות לבין עסקת טיעון מקלה או אפילו זיכוי מוחלט מביצוע העבירה.

לסיכום, נהיגה בשכרות היא בין העבירות החמורות ביותר בפקודת התעבורה – קל וחומר, כאשר מדובר בעבירת נהיגה בשכרות בפעם השלישית.

משרד עו"ד עידן לוי עוסק בליווי, הגנה וייצוג של חשודים ונאשמים בעבירות נהיגה בשכרות בבתי המשפט לתעבורה הפזורים ברחבי הארץ. הניסיון הרב שצברנו, מאפשר לנו לייצג את האינטרסים שלך בהליך המשפטי ולפעול לצמצום או ביטול כתב האישום מול כלל הגורמים בהליך המשפטי (הפרקליטות, המשטרה וכדומה).

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני, ללא כל התחייבות מצידך, ניתן ליצור עימנו קשר ב – 052-3002002 ונשמח לעמוד לרשותך.

לתיאום פגישת יעוץ צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן