נהיגה בשכרות בפעם השנייה

על פי פקודת התעבורה, נהיגה בשכרות היא בין העבירות החמורות בפקודת התעבורה – קל וחומר, כאשר העבירה מבוצעת בפעם השנייה על ידי אותו נהג.

במקרים בהם נהגים נתפסים על נהיגה בשכרות בפעם השנייה, השלישית ואילך – הם חשופים לא רק לפסילה מנהלית של רישיון הנהיגה למשך 30 יום אלא גם לפסילה ממושכת לתקופה של שנתיים, קנס כספי ואף מאסר בפועל.

אם חלילה משטרת ישראל תפסה אותך בנהיגה בשכרות בפעם השנייה, חשוב מאוד לנתח את הסיטואציה בעיניים משפטיות ולתכנן אסטרטגיית פעולה אשר מותאמת למצב שלך. לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני מעו"ד עידן לוי, ללא כל התחייבות מצידך, ניתן ליצור עימנו קשר ב – 052-3002002 ונשמח לעמוד לרשותך.

מהי המשמעות של נהיגה בשכרות בפעם השנייה על פי החוק?

בעיני המחוקק, נהגים אשר נתפסו בפעם השנייה בחשד לנהיגה תחת השפעת אלכוהול מהווים סכנה לעצמם, לנוסעים שנמצאים עימם ברכב ולמשתמשי הדרך האחרים שנמצאים על גבי הכביש (הולכי רגל או נהגים אחרים).

כתוצאה מכך, על פי פקודת התעבורה, נהיגה בשכרות בפעם השנייה היא עבירה חמורה במיוחד אשר טומנת בחובה תקופת פסילה מינימלית של 24-50 חודשים, קנס כספי, מאסר על תנאי או מאסר בפועל ופסילה על תנאי.

כמו כן, חשוב לציין שאם העבירה השנייה בוצעה בהפרש זמנים קצר לביצוע העבירה הראשונה, בתי המשפט נוהגים להחמיר את עונשו של הנאשם ולהטיל עליו את המקסימום הקבוע בחוק.

חשיבות הייצוג המשפטי בעבירות נהיגה בשכרות בפעם השנייה

באופן כללי, בכל מקרה של חשד לנהיגה בשכרות, מומלץ בחום לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין אשר מתמחה בדיני תעבורה בלבד. עורך דין אשר מתמחה בדיני תעבורה, מכיר את הלך הרוח, החקיקה והפסיקה הרלוונטית בבתי המשפט.

לאחר בחינה של הסיטואציה שנקלעת אליה, עו"ד יוכל לבנות אסטרטגיית פעולה מקיפה אשר תוביל אותך לזיכוי מוחלט או לעונש מקל בצורה משמעותית.

לסיכום, נהיגה בשכרות היא בין העבירות החמורות ביותר בפקודת התעבורה – קל וחומר, כאשר מדובר בעבירת נהיגה בשכרות בפעם השנייה.

משרד עו"ד עידן לוי מייצג חשודים ונאשמים בעבירות נהיגה בשכרות בפריסה ארצית. הניסיון הרב שצברנו תחת המשרד, מאפשר לנו לנתח את הסיטואציה בעיניים משפטיות, להציע מגוון רחב של פתרונות מוכחים ולייצג את האינטרסים שלך מול כלל הגורמים בהליך המשפטי (הפרקליטות, המשטרה וכדומה).

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני, ללא כל התחייבות מצידך, ניתן ליצור עימנו קשר ב – 052-3002002 ונשמח לעמוד לרשותך.

לתיאום פגישת יעוץ צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן