נהיגה תחת השפעת סמים

נהיגה תחת השפעת סמים היא בין העבירות החמורות בפקודת התעבורה.

לעיתים קרובות, נהגים אשר חשודים ונאשמים בנהיגה תחת השפעת סמים חשופים לפסילה מנהלית לתקופה של לפחות שנתיים, קנס כספי, דרישה לביצוע טסט ותיאוריה מחדש ובמקרי קיצון אף למאסר בפועל בהתאם לחומרת הסיטואציה.

אם חלילה, נתפסת במהלך נהיגה בהשפעת סמים, משרד עו"ד עידן לוי עוסק בייעוץ, ייצוג והגנה על חשודים ונאשמים בעבירות נהיגה תחת השפעת סמים. הניסיון הרב שצברנו, מאפשר לנו לנתח את הסיטואציה בעיניים משפטיות ולהציע אסטרטגיות הגנה מחוץ לקופסא. לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני בזמן אמת, ניתן ליצור עימנו קשר ב – 052-3002002 ונשמח להיות שם בשבילך!

מהי נהיגה תחת השפעת סמים?

על פי פקודת התעבורה, כל נהיגה תחת השפעת סמים היא אסורה.

המחוקק לא הבדיל בין "סמים קלים" לבין "סמים קשים", כך שהנהיגה אסורה תחת השפעה של אחד מהסמים אשר מופיעים בפקודת הסמים המסוכנים (קנאביס, מריחואנה, קוקאין, אקסטזי, LSD וכדומה).

חשוב לציין כי להבדיל ממקרים של נהיגה בשכרות, בהם לשוטר ישנה סמכות לבדוק את הנהג ללא כל חשד מקדים, במקרים של נהיגה תחת השפעת סמים, השוטר יכול לבצע בדיקה לנהג ב – 2 מקרים בלבד:

  1. חשד סביר – ישנו חשד סביר שהנהג עשה שימוש בסמים או נמצא תחת השפעת סמים במהלך הנהיגה. חשד סביר יכול להיות התנהגות מוזרה מצד הנהג, ריח חריף של גראס מהרכב וכדומה.
  2. מידע מודיעיני – השוטר מחזיק במידע מודיעיני מבוסס אשר מצביע כך שהנהג נמצא בהשפעת סמים.

אך ורק במקרים אלה, השוטר רשאי לבצע בדיקת שתן או בדיקת דם לאיתור סמים בגופו של הנהג.

בדומה למקרים של נהיגה בשכרות, נהגים אשר לא יענו בחיוב לבדיקה, יחשבו כנהגים אשר נמצאים תחת השפעת סמים.

חשיבות הייצוג המשפטי בעבירות נהיגה תחת השפעת סמים

לעיתים קרובות, ניתן להדוף את טענות המשטרה/הפרקליטות, לטעון לכשלים מהותיים במהלך הבדיקה (בדיקה שבוצעה ללא חשד סביר, בדיקה שלא בוצעה בהתאם לנהלים וכדומה) או להציג את מצבו האישי של הנהג במטרה להוביל את הנאשם לזיכוי מוחלט או לעונש מקל בצורה משמעותית.

לסיכום, נהיגה תחת השפעת סמים היא בין עבירות התעבורה החמורות ביותר, לכן בכל מקרה של חשד לנהיגה תחת השפעת סמים מומלץ בחום להתייעץ עם עורך דין תעבורה.

משרד עו"ד עידן לוי בעל ניסיון רב בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות נהיגה תחת השפעת סמים.  הניסיון הרב שצברנו במהלך השנים, מאפשר לנו לבחון את הסיטואציה הסבוכה שנקלעת אליה בעיניים משפטיות ולהעניק לך ייעוץ, ייצוג והגנה משפטית ממוקדת מטרה.

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני, ללא כל התחייבות מצידך, ניתן ליצור עימנו קשר ב- 052-3002002 ונשמח לעמוד לרשותך.

לתיאום פגישת יעוץ צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן