סגירת תיק פלילי

אחד המכשולים הקשים ביותר שיש בחיים המקצועיים וגם האישיים הוא תיק פלילי, קל וחומר כתב אישום פלילי. במידה ונפתח כנגדכם תיק פלילי, ולמען הסדר הטוב, אם נחקרתם באזהרה נפתח נגדכם תיק פלילי, במצב שכזה עליכם לפנות לעורך דין פלילי וזאת על מנת להגיע למצב של סגירת תיק פלילי לאפשר לכם לחזור לשגרה מהר ככל הניתן.

תיק פלילי ו/או כתב אישום פלילי כנגד אדם זה או אחר, ובמיוחד שמדובר באדם נורמטיבי שזה לראשונה מסתבך בחייו, הדבר עלול להקשות על ההתקדמות במסלול החיים המקצועי שבחר ועצמו, כל עוד התיק פתוח לא ניתן יהיה לקבל תעודת יושר, והדרך למקומות עבודה מסוימים תהייה חסומה. הדבר משפיע על דמיו של האדם בחברה, בפני משפחתו ובעיניי עצמו. מדובר במשקולת כבדה שאל לו לאדם לשאת אותה לבדו.

סעיף 60א' לחוק סדר הדין הפלילי

סעיף 60א' לחוק סדר הדין הפלילי מורה לפרקליטות וליחידת התביעות המשטרתית, לשלוח מכתב לכל מי שצפוי להיות מוגש כנגדו כתב אישום פלילי ולהודיעו על כך מבעוד מועד. חובה זו היא פועל יוצא של הזכות לשימוע, זכותו של אדם לפנות לפרקליטות תוך 30 יום מקבלת ההודעה ולנסות לשכנע את הגוף החוקר שלא להגיש כתב האישום. יחד עם בקשה זו קמה למתגונן זכות לקבל את עיקרי חומר החקירה וזאת בכדי שטיעוניו בבוא היום בפני הפרקליטות יהיו עניינים.

נכון כי בקשה תוגש אך ורק על ידי בא כוחו של הנאשם – עו"ד בעל מוניטין שטיפל בעבר במקרים דומים רבים. ולו קשרים ענפים וטובים עם הגורמים הרלוונטים. הרציונל שמאחורי ההמלצה הזו טמון כמובן בניסיון שרכש עורך הדין ובהיכרותו המעמיקה עם תקדימי העבר שאותם הוא יוכל לגייס לטובתו במסמך שינסח. חשוב לציין כי ישנה הזדמנות אחת ויחידה לשכנע את גורמי הפרקליטות להימנע מהגשת כתב אישום.

משרדנו מתמחה בייצוג נאשמים וחשודים בהליכים שעיקרם סגירת תיק פלילי ושימוע לפני הגשת כתב אישום. באם קיבלתם הודעת יידוע על פי סעיף 60א' לחוק סדר הדין הפלילי, אנו ממליצים לכם לפנות ללא דיחוי למשרדנו ולהגיע לאלתר לפגישה (ללא עלות). נסיונו של עורך דין עידן לוי, עשיר מאוד ולו קשרים ענפים בפרקליטות והתביעה המשטרתית אותם יצר בתפקידיו הקודמים.

לאחר הפגישה בה יוסבר את מהלך הדברים, משרדינו יפנה פרקליטות לשם קבלת מכלול הראיות הקיים בתיק ונתחיל לעבוד עליו באופן מיידי על מנת לסיים את ההליך כולו ללא נזק משפטי ו/אישי ללקוח.

בכל שאלה בכל עת, מוזמנים לפנות אלינו דרך המייל או הטלפון.

לתיאום פגישת יעוץ צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן