שלילת רישיון נהיגה בשכרות

שלילת רישיון נהיגה בשכרות

שלילת רישיון נהיגה בשכרות

שלילת רישיון כתוצאה מנהיגה בשכרות  וחשיבות הייעוץ עם עורך דין תעבורה  בעבירת השכרות!

המחוקק קבע עונש מינימום על נהיגה בשכרות הוא שנתיים פסילה.

למידע נוסף לחצו כאן

סעיף 39א לפקודת התעבורה קובע כי:

אדם אשר יורשע בעבירת נהיגה בשכרות  צפוי לפסילת מינימום של 2 שנים ואם כבר הורשע על עבירה זו בשנה שקדמה לאותה עבירה – פסילה לתקופה שלא תפחת מארבע שנים.

נהג אשר יורשע בעבירת השכרות צפוי  לעונש מינימום על עבירה זו אשר עומד על שנתיים פסילת הרישיון בנוסף וברוב המקרים יוטלו עונשים נלווים כגון עונש מאסר על תנאי, קנס, ולעיתים אף מאסר בפועל.

בהרשעות בעבירת  השכרות בפעם  השנייה ושלישית התביעה תעתור למאסר בפועל.

כל תיק סובל מכשלים, צריך רק עורך דין מקצועי שידע לאתר אותם, לצורך זה נדרש עורך דין מקצועי עם התמחות בדין התעברותי, כמו עו"ד עידן לוי. ישנן מספר דרכי פעולה, להלן שתיים נפוצות:

  1. במידה והנהג כופר בבית המשפט במיוחס לו, בעבירה של נהיגה בשכרות, התיק עובר לניהול הוכחות, אז ניתן לחשוף את מחדלי התביעה, ולחתור לזיכוי או בעזרת חשיפת הכשלים להגיע להסדר טיעון מקל מאוד- כך למשל על השוטר לעמוד בהנחיות אשר נקבעו בפסיקה, בהוראות היצרן של הינשוף, וכן בנהלים של המשטרה המכתיבים לשוטרים כיצד לתפעל את המכשיר ואת אופן ביצוע הבדיקה עצמה.
  2. הדרך השנייה היא הגעה להסדר טיעון מקל בתיק ו- שלילת רישיון נהיגה בשכרות קצרה, בעקבות נסיבות מיוחדות של כשלים בראיות, על דרך מו"מ מול התביעה- עורך הדין יצלם את תיק החקירה, עובר על המארג הראייתי, מאתר כשלים, ומציף אותם  בפני התביעה במסגרת משא ומתן.

מה ההבדל בין נהיגה בשכרות לנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים?

ההבדל העיקרי בין עבירת נהיגה בשכרות לבין נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים, הוא בעונש המינימום.

גם בנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים ישנה פסילת מינימום אולם להבדיל מנהיגה בשכרות פה הפסילה המינימלית היא 3 חודשים.

מדובר בהבדל משמעותי. מבחינת שלילת רישיון נהיגה בשכרות

שלילת רישיון נהיגה בשכרות ע"י קצין משטרה ל 30 ימים:

מלבד הענישה הקבועה בחוק העוסק בנהיגה בשכרות , בעבירה של נהיגה בשכרות רשאי קצין משטרה לפסול את רישיונו של הנהג מנהלית ל- 30 ימים וכן להחרים את רכבו .

היה ומדובר בשכרות עם תאונת דרכים אז התקופה היא 60 יום פסילת רישיון נהיגה.

תחתית הטופס

מה לגבי נהגים חדשים / צעירים /נהג מקצועי?

על נהגים מקצועיים, צעירים, נהג צעיר וחדש המכונים  חל  איסור בחוק לשתות אלכוהול בכלל, קבוצת נהגים זו ברמת הסיכון הגבוהה ביותר.

נהג חדש או צעיר המורשעים בגין נהיגה בשכרות יישלחו למכון הרפואי לבטיחות בדרכים , וכן לביצוע טסט ותאוריה מחדש בהתאם להחלטת משרד הרישוי וזה בנוסף ל- שלילת רישיון על נהיגה בשכרות .

בכל שאלה מוזמנים להתייעץ בכל שעה, במייל או בטלפון.

 

לתיאום פגישת יעוץ צור קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן